Reprezentant Vânzări B2B (Chișinău și Bălți)

Location

Chisinau, Bălți

Application

2017-06-30

Homepage

Contact information

Compania Moldcell anunță concurs pentru funcția de Reprezentant Vânzări B2B în Chișinău și Bălți. Responsabilitățile de bază vor consta în identificarea și atragerea clienților corporativi noi, în scopul de a atinge obiectivele strategice ale companiei și de a crește volumul total de vânzări.

Responsabilități de bază:

  • Identificarea potențialilor clienți corporativi, a necesităților de comunicare specifice acestui segment și oferirea celor mai bune soluții, în baza abordării individuale;
  • Furnizarea informațiilor necesare despre produsele și serviciile companiei;
  • Sporirea vânzărilor pentru categoria de servicii Moldcell și promovarea acestora în rândul clienților corporativi existenți și potențiali;
  • Stabilirea unor relații durabile, de încredere cu publicul corporativ;
  • Promovarea imaginii companiei în rândul clienților.

Competențe și studii:

  • Studii superioare (Business, Management sau Economie);
  • Experiență în vânzări și deservire clienți de cel puțin 2 ani;
  • Vorbire fluentă în limbile română și rusă; engleza – la nivel de conversații.
  • Experiență în conducerea autovehiculelor (cat. B).

Profilul personal al candidatului:

  • Bun comunicator și negociator, priceput la rezolvarea conflinctelor;
  • Capabil de a realiza prezentări convingătoare;
  • Responsabil, organizat și orientat spre nevoile clientului, precum și spre atingerea rezultatului;
  • Punctual, atent la detalii și capabil de a respecta termenii prestabiliți.

Notă:
Dacă sunteți interest(ă) de acest post și corespundeți cerințelor de mai sus, expediați CV-ul Dvs. la adresa de email vacancy@moldcell.md

Vă mulțumim!

Moldcell is the mobile communications operator chosen by over 1 million Moldovan citizens for the best mobile experience on the local market. We provide an active environment inspiring our employees to do great things. Our main focus is our customers and their needs and aspirations. Our customers want simple and accessible communication solutions for using last-generation technologies. To make it happen, we need talents - dynamic and innovative spirits, willing to work for a top employer on the local market. To such people we offer great opportunities to work in a team of professionals, a career in an international environment and chances for continuous professional growth. “Born in Moldova”, Moldcell is proud to be part of this community. It works for the local people and contributes to the development of Moldovan society. All our employees have the opportunity to join the Volunteering project Purple Team and help people in need. This is just a small part of what we have in store for you. Join us. We are looking forward to seeing you a part of Moldcell team.
Back to open positions

Job information

Location

Application

2017-06-30

Homepage