Telia Company

Telia Company strävar efter att svara snabbt på alla frågor. Om du är journalist eller bloggare och är intresserad av vårt företag eller lokala erbjudanden och aktiviteter, hör av dig till oss via kontaktuppgifterna nedan.

Telia Company Presstjänst

+46 771 77 58 30

Danmark

Call me
www.callme.dk

Växel

+ 45 43 66 90 00

Telia
www.telia.dk

Rasmus Avnskjold

+45 28 27 55 00

DLG Tele
www.dlgtele.dk

Kundtjänst

+45 70 23 06 00 

 

Estland

Telia Eesti AS
www.telia.ee  

Raigo Neudorf

+372 51 69 747
Raigo.Neudorf@telia.ee

Diil
www.diil.ee

Växel

+ 372 5330 3445

 

Eurasien

 
Presskontakt för frågor rörande våra varumärken i Azerbajdzjan (Azercell), Georgien (Geocell), Kazakstan (Kcell), Moldavien (Moldcell) och Uzbekistan (Ucell)

Irina Strajescu

Telefon: +37 379 40 01 00
i.strajescu@moldcell.md

 

Finland

Telia
www.telia.fi

Presstjänst

02040 54000
communications-fi@telia.fi

Nyhetsrum

https://www.telia.fi/medialle

Tatu Tuominen

+358 40 302 4020
tatu.tuominen@teliacompany.com

 

Lettland

Amigo
amigo.lv

Växel

+371 678 60006

Okarte
www.okarte.lv

Växel

+371 800 00076

LMT
www.lmt.lv

Valdis Jalinskis

+371 292 48645
valdis.jalinskis@lmt.lv

 

Litauen

Telia Lietuva
www.telia.lt

Audrius Stasiulaitis

+370 (686) 77988
audrius.stasiulaitis@telia.lt

Ezys 
www.ezys.lt

Audrius Stasiulaitis

+370 (686) 77988
audrius.stasiulaitis@telia.lt

 

Norge

Telia
www.telia.no

One Call
www.onecall.no

MyCall
www.mycall.no

Chess
www.chess.no

Phonero
www.phonero.no

Ellen Scheen

+47 975 19 420
ellen.scheen@telia.no

Kristian Fredheim

+47 924 47 407
kristian.fredheim@telia.no

  

Sverige

Telia
www.telia.se

Presstjänst

+46 771 77 58 30
irene.krohn@teliacompany.com

Halebop
www.halebop.se

Presstjänst

+46 703 10 05 74

 

Andra varumärken

Cygate
www.cygate.com

Finland

Växel

+358 9 613 8911

Sverige

Växel

+46 10 878 70 00

DataInfo
www.datainfo.fi

Växel

+358 20 7766 000

Sergel
www.sergel.se

Växel

+46 8 504 556 00

Skanova
www.skanova.se

Presstjänst

+46 771 218 300
press@skanova.se

Telia Carrier
www.teliacarrier.com

Växel

+46 771 88 30 50

Telia Finance
www.teliafinance.com

Presstjänst

+46 771 77 58 30 

Kontakta Press och Media

Om du är en journalist eller en bloggare som är intresserad av vårt företag eller lokala erbjudanden och aktiviteter, kontakta oss gärna.