Telia Company

Telia Company strävar efter att svara snabbt på alla frågor. Om du är journalist eller bloggare och är intresserad av vårt företag eller lokala erbjudanden och aktiviteter, hör av dig till oss via kontaktuppgifterna nedan.

Telia Company Presstjänst

 +46 771 77 58 30

 

Danmark

Call me 
www.callme.dk

Växel
+45 43 66 90 00

Telia 
www.telia.dk

Mads Houe
+45 28 27 01 71

Mit Tele
https://mittele.dk

Kundtjänst
+45 702 30 600

Estland

Telia Eesti AS
www.telia.ee

Raigo Neudorf
+37 251 69 747
Raigo.neudorf@telia.ee

Diil 
www.diil.ee

Växel
+37 253 30 3445
Moldavien

Presskontakt för frågor
rörande Moldcell i
Moldavien:

Irina Strajescu
+37 379 40 0100
i.strajescu@moldcell.md

Finland

 

Telia
www.telia.fi

Presstjänst
020 40 54000
communications-fi@telia.fi

Nyhetsrum
https://www.telia.fi/medialle

Camilla Ekholm
+35 840 721 8345
camilla.ekholm@teliacompany.com

Lettland

Amigo 
amigo.lv

Växel
+371 678 60 006

Okarte 
www.okarte.lv

Växel
+371 800 00 076

LMT 
www.lmt.lv

Valdis Jalinskis
+371 292 48 645 
valdis.jalinskis@lmt.lv

Litauen

Telia Lietuva
www.telia.lt

Audrius Stasiulaitis
+370 686 77 988
audrius.stasiulaitis@telia.lt

Ezys 
www.ezys.lt

Audrius Stasiulaitis
+370 (686) 77988
audrius.stasiulaitis@telia.lt

Norge

Telia
www.telia.no

One Call
www.onecall.no

MyCall
www.mycall.no

Chess 
www.chess.no

Phonero
www.phonero.no

 

Ellen Scheen
+47 975 19 420
ellen.scheen@telia.no

Kristian Fredheim
+47 924 47 407
kristian.fredheim@telia.no

Sverige

Telia 
www.telia.se

Presstjänst
+46 771 77 58 30
irene.krohn@teliacompany.com

Halebop 
www.halebop.se

Presstjänst
+46 703 10 05 74

Andra varumärken

Cygate
www.cygate.com

 
Finland Växel 
+358 96 13 89 11
Sverige Växel
+46 108 787 000

DataInfo 
www.datainfo.fi

Växel
+358 20 7766 000

Skanova
www.skanova.se

Presstjänst
+46 771 218 300
press@skanova.se

Telia Carrier
www.teliacarrier.com

Växel
+46 771 883 050

Telia Finance
www.teliafinance.com
Presstjänst
+46 771 775 830

Kontakta Press och Media

Om du är en journalist eller en bloggare som är intresserad av vårt företag eller lokala erbjudanden och aktiviteter, kontakta oss gärna.